Leden 2011

Další nový přírůstek =)

23. ledna 2011 v 10:38 | V. |  kousky, drobnosti a to ostatní
Tentokrát od rodičů, krásný narozeninový dáreček: Kir royale
(vylezlo sluníčko, tak jsem všeho nechala, fotila a vložila do článku lepší fotky =) 
kir

k
k
k
k
k
k
k

Kir má úžasně zelenomodré oči a takové trochu asijské rysy, je to první panenka s krátkými vlasy, kterou mám a vlásky jsou přišité na takové síťce, ostatním panenkám "rostou" přímo z hlavy.  A je opravdu krásně oblečená. Šaty mají dvě vrstvy, vrchní lehkou a průhlednou a pod tím je úzká sukně ze saténu a krajkoviny.
Detail látky (ta se mi opravdu moc líbí akorát na fotce vypadá víc fialová než vínová, ale chtěla jsem ukázat tu krajkovinu):

látka
Panenka má dvoje punčocháče, vespod takové ty obyčejné tělovky a na nich dost pružné síťované vínové. A unešená jsem i z botiček, zatím jsou nejkrásnější co doma máme:botky
Krom předvádění šatečků bude u nás tahle panenka trochu rebelka, chtěla jsem zkusit obléknout některou panenku jako punkerku, a výrazná Kir se na to akorát hodí. Rozhodla jsem se ji pojmenovat Simone Berteaute, podle nevlastní sestry Edith Piaf. (Její knížka o Edith je skvělá=) A víc napíšu do jejího profilu =)

Modrobílé s krajkou II.

23. ledna 2011 v 10:19 | V. |  mode pour poupées
Ještě dvě lepší fotky nových plesovek, při světle a s jiným pozadím..

Y.M
Y.M

Plesové... s Yamini

14. ledna 2011 v 16:41 | V. |  mode pour poupées
Druhé takové společenštější šatečky od Mode pour Poupées.
Modelku dělala Yamini, kterou teď momentálně zbožňuji a nemůžu se na ni vynadívat =D
Připadá mi prostě kouzelná.

MB.Y
MB.Y4
MB.Y2
MB.Y3
MB.Y5
MB.Y6
MB.Y7
MB.Y6
Sluníčko neustále vylézalo a zase se schovávalo, takže jsou ty fotky takové různobarevné... ale vůbec jsem toho focení nemohla nechat =D
Taky se mi nepovedlo ani jednou pořádně vyfotit, jak má moje yamini levé oko mnohem víc nalíčené než pravé, má kolem něj daleko tmavší stíny. Jestli to ostatní spice nemají, je to moje výjimečná panenka (no ale to je i tak =)) tak třeba až jednou bude zase hezky...

Halenka

12. ledna 2011 v 16:28 | V. |  šití
Emma předvádí svou novou halenku =)

M.E

M.E2

M.E3

a tady detaily šití...

detaily halenky

Noeminy první šaty

9. ledna 2011 v 11:07 | Vlčka |  šití
N.T1
N.T2
N.T3
N.T4
N.T5
N.T6

Světlo bylo opět mizerné, jak jinak...
Šaty jsou ušité ze, sice krásně barevné, ale jinak příšerné látky, je to taková ta co se snaží žít vlastním životem a šít z ní něco takhle mrňavého je o nervy, šatky prostě nejsou dokonale rovné.
Svetřík už se šil lépe, vzhledem k pružnosti materiálu sice celý v ruce, ale nakonec se mi moc líbí. Na čtvrté fotce je hezky vidět, jak je látka ve vzorku průsvitná.

Osvědčilo se také naše nové houpací křeslo, panenky se mi na něm moc dobře fotí =)

Jak zvlnit vlásky?

3. ledna 2011 v 18:19 | V. |  kousky, drobnosti a to ostatní

Prosím, zkušenější majitelky tonnerek, chtěla bych udělat panence vlnité vlásky, nemáte někdo nějaký fígl, recept, nebo návod, jak udělat vlnitý účes tak, aby hned nesplihl a aby se vlásky nijak nepoškodily?
Díky =)